pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1927

Lesiak deklasuje w Oświęcimiu

W sobotę, 22 sierpnia odbył się 2. Stalmark Rajd Oświęcimski będący IV rundą Rajdowych Mistrzostw Śląska. Na starcie zawodów stanęło 60 załóg z całej Polski. Nie mogło oczywiście zabraknąć pszczyńsko-czechowickiego duetu Jakub Lesiak - Łukasz Biernot. Przed rajdem zajmowali oni pozycję wiceliderów tego drugiego pod względem rangi rajdowego cyklu w Polsce.

2. Stalmark Rajd Oświęcimski - 22.08.2015 · fot.


Rajd składał się z 2 odcinków specjalnych (Inwałd 3,9 km i Jawiszowice 5 km) pokonywanych trzykrotnie. Już na pierwszej pętli Lesiak z Biernotem wygrali oba odcinki i uzyskali nad drugim zawodnikiem aż 14s przewagi! Druga pętla to kolejny wygrany OS i 3. miejsce na następnych Jawiszowicach. Po 4 próbach przewaga wzrosła do 18s. Na dwóch ostatnich oesach, mimo spokojniejszej jazdy i szanowania wyniku znów miejsca na podium obu przejazdów. Rajd Oświęcimski Lesiak i Biernot zakończyli ponad 22 sekundy przed kolejną załogą Piotr Baran - Michał Paciej. Pszczyńsko-czechowicki duet umocnił się na pozycji wiceliderów cyklu tracąc już tylko 14 punktów do Jakuba Szewczyka trzeciego w Oświęcimiu. Następna runda mistrzostw już 3 października w Bestwinie koło Czechowic.- Przed rajdem wmawialiśmy sobie w kółko jedno zdanie: "Nie przespać pierwszej pętli". Plan wykonany z nawiązką, bo uzyskane na dwóch pierwszych oesach 14s przewagi dawało nam bezpieczną przewagę na resztę rajdu. Nie ustrzegłem się co prawda jednego drobnego błędu, który kosztował nas drzwi z szybą, ale pozostałe odcinki przejechaliśmy równo, systematycznie zwiększając różnicę do grupy pościgowej. To był nasz rajd i mam nadzieję, że utrzymamy taką formę do końca sezonu, bo ciągle mamy szansę na tytuł. Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu postawiliśmy kropkę nad i. Dziękuję Łukaszowi za świetny pilotaż, ekipie ENERGY MOTORSPORT za tryliony godzin spędzonych przy naszej Hani oraz oczywiście naszym sponsorom: EXTREME - Performance Tyres, BRATEX, GO-WEST, ROLCHEM, TRAFF i LOKO - komentuje Jakub Lesiak.Łukasz Biernot wyścig komentuje następująco - na ten wynik czekaliśmy od początku sezonu, wszystko zagrało jak w zegarku i jest ! Wygraliśmy 2. Rajd Oświęcimski! Wielka radość i niepowtarzalne uczucie! Impreza od początku ułożyła się po naszej myśli. Dobre czasy na odcinkach, świetnie spisujący się samochód, jak zwykle obsługiwany przez Energy Motorsport i mogliśmy się cieszyć na rampie w Oświęcimiu z pierwszego miejsca w rajdzie. Zdobycz punktowa umacnia nas na pozycji wiceliderów w klasyfikacji generalnej oraz w klasie K4. Przed nami mała przerwa przed kolejnym rajdem, ale na pewno jej nie prześpimy tylko będziemy pracować nad tym, aby kolejne rundy RSMŚL kończyły się dla naszego zespołu kolejnymi sukcesami. Wielkie dzięki dla sponsorów za zaufanie, jakim nas niezmiennie darzą. Dla kibiców za gorący doping na rajdzie. Całej ekipie Energy za włożoną pracę...no i dla najbliższych, że wytrzymują to nasze rajdowanie. Do zobaczenia na odcinkach!

Lesiak Rally Team

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA