pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 26 sierpnia 2015
  • 19 września 2015
  • wyświetleń: 14539

Rusza remont rynku - zdjęcia

Rozpoczęły się przygotowania do prac remontowych na pszczyńskim rynku. Budowlańcy ogrodzili już teren przebudowy i do końca listopada mają wykonać niezbędne prace. Remont wykonuje czechowicka firma Betonit.

Remont płyty rynku - 17.09.2015 · fot.


Remont nawierzchni płyty rynku w Pszczynie będzie kosztował 1.155.865,38 złotych. Taką kwotę zaproponowała czechowicka firma ZPUH Betonit Edward Grygierczyk. Była to jedna z pięciu ofert, które wpłynęły do ratusza w wyznaczonym terminie.

Prace będą przeprowadzone w oparciu o projekt przygotowany przez pracownię Maksiplan s.c. Michał Skotnica, Maciej Markiel. Zakłada on kilka zmian w stosunku do obecnego wyglądu tego miejsca. Najbardziej widoczne to rozmieszczenie ławek przy fontannie, a także wzór ułożenia nawierzchni w tym miejscu. Podobnie jak przy studni kostka zostanie ułożona w elipsę.

Rynek, Pszczyna, projekt, Maksiplan
Projekt remontu nawierzchni płyty rynku w Pszczynie


Projekt remontu nie przewiduje natomiast jakiejkolwiek ekspozycji w miejscu ostatnich odkryć archeologicznych. Przypomnijmy, że w trakcie wykopów odkryto między innymi pozostałości po dawnych zabudowaniach, które najprawdopodobniej tworzyły zachodnią pierzeję rynku.

Zwycięskie przedsiębiorstwo nie po raz pierwszy ubiegało się o przeprowadzenie robót budowlanych w tym miejscu. Uczestniczyło również w pierwszym przetargu na remont płyty rynku, który ogłoszono jeszcze w ubiegłym roku, przed wyborami samorządowymi. Wówczas złożyła ofertę jako jedyna. Zaproponowana kwota w wysokości 1.193.529,61 złotych przekroczyła wtedy sumę zaplanowaną na ten cel, czyli 660 tysięcy i tamten przetarg unieważniono.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA