pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 25 sierpnia 2015
  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 10583

Szaleńcza ucieczka włamywacza

W poniedziałek 47-letni mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego w Rudziczce. Gdy został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela, wyskoczył przez okno i podjął szaleńczą ucieczkę samochodem, zakończoną kolizją z radiowozem.

radiowóz, policja
47-letni rabuś uszkodził radiowóz żorskiej policji · fot.


Zdarzenie miało miejsce popołudniu. Właściciel po powrocie do domu zastał w nim włamywacza, który plądrował właśnie piętro budynku. Zdenerwowany i przyłapany na gorącym uczynku rabuś, po krótkiej szarpaninie, wyskoczył przez okno, wsiadł do zaparkowanego po drugiej stronie ulicy volkswagena golfa i podjął szaleńczą ucieczkę w kierunku Żor.

W pościg za nim udali się najpierw świadkowie zdarzenia, a po chwili także zaalarmowani o włamaniu żorscy policjanci. Mężczyzna przez kilka kilometrów uciekał ulicami Żor, zajeżdżał drogę innym kierowcom i zmuszał ich do niebezpiecznych manewrów.

W pewnej chwili wjechał w pola, gdzie zawrócił i kontynuował ucieczkę. Na jednej z ulic napotkał jednak na poważną przeszkodę, jaką okazała się policyjna blokada. Mężczyzna chcąc ominąć radiowóz uderzył w jego bok. Wtedy też został zatrzymany przez mundurowych.

Trasa ucieczkiWłamywaczem okazał się 47-latek bez stałego miejsca pobytu i bez prawa jazdy. Mężczyzna z urazem nogi, jakiego doznał podczas skoku z pierwszego piętra, został przekazany pszczyńskim policjantom, którzy teraz zajmą się tą sprawą. 47-latek odpowie nie tylko za liczne wykroczenie drogowe, jakich dopuścił się podczas ucieczki, ale przede wszystkim za włamanie do domu, za które grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA