pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 14 lipca 2015
  • 15 lipca 2015
  • wyświetleń: 11784

Obóz Borusii w Goczałkowicach - foto

80 dzieci z całego kraju, w wieku od 6 do 14 lat, rozpoczęło w poniedziałek na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji tygodniowy camp treningowy z trenerami Borusii Dortmund.

Obóz piłkarski BVB w Goczałkowicach-Zdroju - 13.07.2015 · fot.


Na początku wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha wspólnie z kierownikiem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji powitali trenerów, rodziców, a przede wszystkim uczestników obozu. Pierwszy kurs zakończył się w ubiegłym tygodniu w Opolu teraz przyszedł czas na Goczałkowice.

Obóz piłkarski BVB w Goczałkowicach-Zdroju - 13.07.2015
Obóz piłkarski BVB w Goczałkowicach-Zdroju - 13.07.2015 · fot.


- Fussballschule BVB działa od 2011 roku, a campy treningowe organizujemy m.in. w Niemczech, Austrii, a nawet w Japonii - mówił koordynator campu, trener klubu z Dortmundu Michał Zioło. - Nasze campy to nie tylko sam trening, nie tylko zajęcia sportowe, ale chcemy przekazać dzieciakom coś więcej, nasz sposób myślenia, nasz sposób na piłkę, spędzanie wspólnie czasu. Chcemy pokazać wszystkim chłopakom i dziewczynom, jak można bawić się poprzez sport i że chcąc coś osiągnąć w życiu, można to zrobić. Mamy sześć reguł, wartości, którymi chcemy się kierować. Pierwsza brzmi: wszyscy jesteśmy jedną drużyną, piłkarze i trenerzy wspólnie spędzają czas na treningu, ale i poza nim, jesteśmy razem również przed i po zajęciach, na posiłkach, musimy się szanować i sobie pomagać - tłumaczy Zioło.

Obóz piłkarski BVB w Goczałkowicach-Zdroju - 13.07.2015
Obóz piłkarski BVB w Goczałkowicach-Zdroju - 13.07.2015 · fot.


W treningach uczestniczy 80 dzieci z powiatu pszczyńskiego i okolic, niektórzy z drugiego końca Polski i zza granicy. Uczestnicy podzieleni są na pięć grup wiekowych: od 6-7-latków do 13-14-latków. Zajęcia prowadzi pięciu trenerów z Niemiec, którym pomaga czterech trenerów z Goczałkowic i jeden z Pszczyny. Zajęcia potrwają do piątku 17 lipca.

Paweł Kanik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA