pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 1 lipca 2015
  • 3 lipca 2015
  • wyświetleń: 19883

[Foto] Pszczyna wczoraj i dziś - cz.2

Jak Pszczyna wyglądała kiedyś, a jak prezentuje się dziś? Co się od tego czasu zmieniło? Zapraszamy Was na nowy cykl fotograficzny pokazujący przemiany, jakie zaszły w naszym mieście w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Pszczyna nieustannie się zmienia. Budowy, remonty czy nowe tereny zielone stale przeobrażają otaczający nas krajobraz. Czasem - jak w przypadku miejsca na poniższych zdjęciach - dochodzi do również zmiany nazwy ulicy. W drugiej części nowego cyklu fotograficznego przedstawiamy ulicę Brzozową (obecnie ulicę Marii Skłodowskiej-Curie) z widokiem w stronę... przyszłego osiedla Piastów. Kto z Was pamięta taki krajobraz?

stare zdjęcie, brzozowa
Ulica Brzozowa - lata 60-te, obecnie ulica Marie Skłodowskiej-Curie · fot.


Marii Skłodowskiej-Curie, ulica, droga
Ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 30.06.2015 · fot.


Osiedle Piastów to jedna z najwyższych kolonii mieszkaniowych w Pszczynie. Aż trudno uwierzyć, że przed ponad czterdziestu laty w tym miejscu nie było bloków. Dawniej znajdowały się tu pola folwarku Siedlec.

stare zdjęcie, brzozowa
Ulica Brzozowa - lata 60-te, obecnie ulica Marie Skłodowskiej-Curie · fot.


Marii Skłodowskiej-Curie, ulica, droga
Ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie - 30.06.2015 · fot.


Na starych zdjęciach brakuje nie tylko wysokich budynków (powstały w latach 70-tych XX wieku), ale także mniejszych, które wybudowano w ostatnich latach, w tym sklepów, salonów. Wkrótce pojawi się tu również Dom Ojca Pio, którego budowa właśnie się rozpoczyna.

Jeśli macie jakieś wspomnienia związane z tym miejscem, zachęcamy do zamieszczenia ich w komentarzach pod artykułem. Oprócz bazy fotograficznej stworzymy także kronikę ciekawych wspomnień.

LokalizacjaCzekamy na Wasze zdjęcia

Masz zdjęcia ciekawych miejsc w naszym mieście z minionych kilkudziesięciu lat? Wyślij je do nas na adres: redakcja@pless.pl i stwórz z nami historyczną galerię Pszczyny.


new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA