pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 27 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3706

Judo:Pawłowiczanka Mistrzynią Polski

Jagoda Tąta zawodniczka UKS Judo Pawłowice została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych w judo. Zawody odbyły się 20-21 czerwca w Luboniu koło Poznania.

Jagoda Tąta
Jagoda Tąta Mistrzynią Polski w judo. · fot.


Zawodniczka z Pawłowic do najważniejszego turnieju w Polsce zakwalifikowała się po dwóch turniejach eliminacyjnch, które odbyły się w Bytomiu i Częstochowie. Podczas mistrzostw judoczka nie miała łatwej drogi do finału, ponieważ kategoria wagowa do 44 kilogramów była jedną z najmocniejszych. Współzawodniczyły w niej medalistki Pucharów Europy. Jednak Jagoda była na tyle zdeterminowana, żądna zwycięstwa, iż swoje pierwsze dwie z czterech walk zwyciężyła przed czasem kończąc je w tzw. walce w parterze.

Jagoda Tąta
Jagoda Tąta wraz z trenerką Beatą Sypniewską. · fot.


Kolejną walkę eliminacyjną toczyła się przez pełny wymiar czasu, a o zwycięstwie naszej zawodniczki zadecydowała jej większa aktywność i kara przeciwniczki za pasywność. Najcięższy pojedynek Jagoda stoczyła w finale, w którym spotkała się z medalistką Pucharu Europy Pauliną Szlachtą z TS Wisła Kraków. W czasie pięknej, emocjonującej walki judoczka Pawłowic wykonała efektowny rzut oceniony przez sędziów na yuko - 5 pkt. Swoją przewagę utrzymała do końca pojedynku, co pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium.

BM / pless.pl, źródło: UKS Judo Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA