pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 18 czerwca 2015
  • 23 czerwca 2015
  • wyświetleń: 7622

Pszczynianin na igrzyskach w Baku!

Mamy wieści z Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie 22 czerwca odbyły się pierwsze mecze naszych badmintonistów, wśród nich pszczynianina Pawła Pietryi. Wygrali z Ukrainą, przegrali z Rosją. To jednak dopiero początek. Planują wyjść z grupy i powalczyć dalej.

Pweł Pietryja, Baku, igrzyska europejskie
Paweł Petryja i maskotki igrzysk w Baku - Jeyran (gazela) oraz Nar (granat) · fot.


W poniedziałek przed południem zawodnik z Pszczyny rozegrał swój pierwszy mecz na igrzyskach w stolicy Azerbejdżanu. Co ważne, był to mecz zwycięski. Polska para deblowa Paweł Pietryja/Miłosz Bochat pokonała 2:0 (z wynikami setów 21:15 i 21:18) reprezentantów Ukrainy Gienadija Natarova/Artema Pochtareva.

Po południu Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska zmierzyli się też Rosjanami, faworytami turnieju Vitalijem Durkimem i Niną Vislovą. Tu Polacy przegrali 16:21 i 11:21.

Udało nam się skontaktować z Pawłem Pietryją i poprosić o krótki komentarz po pierwszych meczach. - Właśnie jesteśmy po przegranym meczu w miksta z faworytami turnieju Rosjanami. Ale nie załamujemy się, gramy w grupie i chcemy wyjść z drugiego miejsca - mówi pszczynianin. Teraz przed nimi mecz z parą szwajcarską. - Debla z parą ukraińską wygraliśmy dość łatwo, czego się nie spodziewaliśmy, ale jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy wyjść z pierwszego miejsca - dodaje. Przed nimi teraz mecz z Bułgarią.

Jak opowiada też nam pszczynianin, warunki stworzone dla zawodników na igrzyskach są fantastyczne. - Wioska olimpijska, infrastruktura, stołówka otwarta całą dobę - wszystko tak zorganizowane, aby zawodnicy mogli się skupić tylko na swojej grze.

Wyniki i mecze badmintonowe można śledzić tutaj: www.baku2015.com/badminton

(reb) / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA