Gorące tematy

• 15 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2597

Artur Piech mistrzem Polski LOK-u

Drużyna strzelców z KBS Pszczyna, trenowana przez Jana Żychowskiego brała udział w Mistrzostwach Polski LOK w dniach 6-7 czerwca. W klasyfikacji klubowej zajęli 6. miejsce. Był to najwyżej sklasyfikowany klub z woj. śląskiego. Wyniki zawodników dały woj. śląskiemu 3. miejsce w kategorii województw.

Największy sukces odniósł Artur Piech w konkurencji Ppn30 młodzików. Zdobył on 1. miejsce z wynikiem 274. punkty. Do rekordu Polski zabrakło mu 4. punktów. W konkurencji Psp30 dokładna był 17., w Psp30 szybka - 13. W konkurencji Pdw40 juniorów młodszych zajął 10. miejsce. Na tym niestety dorobek medalowy pszczyńskiego klubu się zakończył.

Artur Piech mistrzem Polski LOK-u. · fot. Kbs Pszczyna

Sebastian Szklanny w Ppn40 juniorów młodszych zajął 8. miejsce, natomiast w Pdw40 - 9. miejsce. Arkadiusz Konwicki w Ppn 40 zajął 5. miejsce, w Psp 30+30 był 7. W Pdw40 zajął 7. miejsce. Warto również wspomnieć, że Arek tydzień wcześniej we Wrocławiu na Ogólnopolskich Zawodach - Złotej Krócicy zajął 3. miejsce w konkurencji Pdw40 z wynikiem 336. punktów, pokonując najbardziej utytułowanych zawodników kadry narodowej.

Kinga Witala startowała w konkurencjach młodziczek. W Ppn30 zajęła 6. miejsce, w Psp30d - 12. miejsce, natomiast w Psp30sz była 6. Diana Zieleźnik w konkurencji Ppn40 juniorek młodszych zajęła 10. miejsce, natomiast w Psp30+30 była 8. Swój debiut zaliczyły dwie nowe zawodniczki. Natalia Patyk w konkurencji Ppn40 juniorek młodszych zajęła 14. miejsce, w Psp30+30 była 11. Dominika Cyran zajęła 13. miejsce w konkurencji Ppn40, a w Psp30+30 była 12.

Jak zwykle swój udział zaznaczyli również karabiniarze. Mateusz Gaszka w Kpn40 zajął 9. miejsce. Mateusz po zmianie używanego przez niego karabinu bocznego zapłonu w konkurencji Ksp60L zajął 27. miejsce, natomiast w Ksp3x20 był 13. Marcin Piech również wprowadził małe, przymusowe zmiany w karabinie pneumatycznym, które niestety też dały o sobie znać. W Kpn40 zajął 6. miejsce, do podium zabrakło tylko i aż 0,9 punktu. W Ksp60L zajął 15. miejsce, natomiast w Ksp3x20 uplasował się tuż za podium.

Kolejne zawody, na jakie klub się wybiera, to Eliminacje Strefowe do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie w dniach 19-21 czerwca.

W imieniu zawodników składam serdeczne podziękowania panu trenerowi Janowi Żychowskiemu, panu prezesowi naszego klubu - Tadeuszowi Żyle oraz panu Jerzemu Piechowi, bez których nie byłoby możliwości udziału w tak dużych zawodach i osiągać tak wysokich wyników na arenie kraju.