pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 15 maja 2015
  • 19 maja 2015
  • wyświetleń: 17831

Noc Muzeów w Pszczynie - zdjęcia

Jak co roku Pszczyna wzięła udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W sobotę zwiedzający mogli zobaczyć nie tylko Muzeum Zamkowe, ale również Muzeum Prasy Śląskiej, Skansen - Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, Stajnie Książęce oraz Muzeum Militarnych Dziejów Śląska.

Noc Muzeów w Pszczynie - 16.05.2015 r. · fot.


Nocne zwiedzanie to impreza, która od kilku lat wpisana jest w majowy kalendarz Pszczyny. Nie inaczej było w tym roku. Zwiedzający mogli zobaczyć najciemniejsze zakątki Zamku, tajemnicze chaty i spowite ciemnością wozy. Dodatkowo o każdej pełnej godzinie zaplanowano prezentację brzmienia XVIII-wiecznych organów i zabytkowego fortepianu w Izbie u Telemanna.

Dodatkową atrakcją w niedzielę był występ zespołu z Oravicy, który na ulicy Piastowskiej dał nadplanowy i niezapowiedziany występ promujący Muzeum Prasy Śląskiej i niedzielny Brzym.

Chętni mieli również okazję wziąć udział w grze w stylu "room escape" w klimacie poszukiwaczy skarbów w piwnicach Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Ochotnicy rozwiązywali ukryte zagadki, szyfry i podejmowali się wyzwań logicznych, matematycznych i manualnych.

A po odwiedzeniu wszystkich ciekawych miejsc było można usiąść i odpocząć w lokalach, które przyłączyły się do akcji Nocy Muzeów.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA