Gorące tematy

• 13 maja 2015
  • wyświetleń: 1684

Weekendowe sukcesy kolarzy

Początek sezonu dla zawodników Bike Team Pszczyna jest bardzo owocny. Podczas katowickiego Silesiaman Triathlon sztafeta mieszana zajęła pierwsze miejsce, z kolei na zawodach w Zdzieszowicach świetnie spisała się Kamila Sojka, która uplasowała się na 10. miejscu.

W majowy weekend zawodnicy Bike Team Pszczyna w nietypowy sposób rozpoczęli sezon. Zawody odbyły się w Katowicach z cyklu Silesiaman Triathlon. Kamila Sojka oraz Łukasz Fliś startowali w duathlonie zajmując
1. miejsce w sztafecie mieszanej. Na początek 5,5 km biegu Łukasza. Następnie na 22,5 km trasę rowerową wyruszyła Kamila pokonując dystans ze średnią prędkością powyżej 30 km/h. Na ostatniej zmianie do 3,5 km dystansu biegowego wyruszył ponownie Łukasz rozstrzygając ostatecznie bieg na korzyść zespołu Bike Team Pszczyna.

Bike Team Pszczyna na starcie - 05.2015 · fot.

Natomiast dziewiątego maja pszczyński zespół wystartował w Zdzieszowicach w zawodach z cyklu Bike Maraton. Trasa zawodów wynosiła 25 km i prowadziła ścieżkami wokół Góry Św. Anny. Bardzo dobrze spisała się Kamila Sojka zajmując 10. miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii kobiet. Łukasz Fliś oraz Dawid Skabrat uplasowali się kolejno na 26. i 53. miejscu w kategorii M2. W zawodach udział wzięło ponad 1600 uczestników.

Również w Zdzieszowicach odbyła się pierwsza edycja Akademickiego Pucharu Polski w Maratonie MTB, gdzie Kamila Sojka zajęła 3., a Łukasz Fliś - 4. miejsce. W klasyfikacji generalnej Bike Maratonu bardzo wysoko plasuje się Kamila Sojka, która zajmuje 4. miejsce w kategorii K2.