pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 maja 2014
  • wyświetleń: 13802

Golasowice: Tragiczny wypadek

61-letni mężczyzna zmarł w wypadku, do którego doszło w poniedziałek po godzinie 20.00 w Golasowicach (droga wojewódzka nr 938).

Wypadek w Golasowicach
Wypadek w Golasowicach · fot.


Wypadek w Golasowicach
Wypadek w Golasowicach · fot.


Jak informuje policja, 32-letni pawłowiczanin, jadąc Fiatem Bravo, wyprzedził na drodze nr 938 ciężarówkę MAN, a następnie po powrocie na prawy pas ruchu utracił panowanie nad pojazdem. W rezultacie zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się czołowo z Mercedesem A Klasa.

Na miejscu zginął 61-latek z Pawłowic, który kierował Mercedesem. Poszkodowane zostały również dwie inne osoby: 32-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta. Zostały one zabrane do szpitala.

Na wniosek prokuratora sprawcy zdarzenia pobrano krew do badania.

Na miejscu interweniowali strażacy z Pszczyny, Pawłowic i Jastrzębia Zdroju. Zabezpieczali miejsce zdarzenia i dokonali rozpoznania. Ich działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia pogotowia. W dalszej fazie akcji, strażacy odłączyli akumulatory oraz instalację gazową, usunęli plamę płynów eksploatacyjnych, a także zabezpieczyli czynności dochodzeniowo - śledcze prowadzone przez policję.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA