pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 kwietnia 2013
  • 19 maja 2013
  • wyświetleń: 13234

Zdjęcia: noc w Muzeum Zamkowym

Po raz kolejny setki osób odwiedziły Muzeum Zamkowe w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Na odwiedzających czekały nie tylko wspaniałe ekspozycje, ale równie ciekawa gra zamkowa oraz koncert muzyki barokowej.

Tradycyjnie na zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie po zmroku było mnóstwo chętnych. Z okazji skorzystali licznie mieszkańcy Pszczyny oraz wielu innych miejscowości województwa śląskiego. Poszukiwacze zamkowych tajemnic w tę wyjątkową noc mogli odwiedzić muzeum od godziny 20.00 za złotówkę.

Noc w Muzeum Zamkowym - 18.05.2013 · fot.


W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji. Ogromną popularnością cieszyła się gra zamkowa, w której znalazły się zadania i zagadki związane z zamkiem pszczyńskim. Wziąć w niej udział mogli dorośli oraz dzieci, a dla pierwszych 500 osób przewidziano atrakcyjne nagrody.

Noc w muzeum była również okazją do spotkania z dawnymi mieszkańcami zamku - parą książęcą, parą cesarską, dworzanami. Aktorzy odtwarzali między innymi scenki dworskie na tarasach zamkowych.

Ponadto o 23.30 w Sali Lustrzanej odbył się koncert muzyki barokowej w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej w składzie: Karolina Jesionek - flet traverso, Stanisław Smołka - viola da gamba, Joanna Boślak-Górniok - klawesyn, Anna Wiktoria Swoboda - lutnia, teorba, Mateusz Smołka - wiolonczela.

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA