pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 15 grudnia 2011
  • wyświetleń: 10320

Kończy się remont stajni książęcych

Dobiega końca remont stajni książęcych w Pszczynie. Zabytkowy obiekt zostanie przekazany Muzeum Zamkowemu w nieodpłatne użytkowanie.

Stajnie książęce Pszczyna
Stajnie książęce w Pszczynie · fot.


W Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbyło się spotkanie dotyczące rewitalizacji zabytkowych budynków dawnych stajni książęcych. Udział wziął w nim marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz. Podczas spotkania z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem, dyrektorem Muzeum Zamkowego Maciejem Klussem, dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Przemysławem Smyczkiem omówiono sprawy związane z największą pszczyńską inwestycją w sferze kultury w latach 2006 - 2011.

- Kończy się nadzorowany przez Urząd Miejski remont stajni, powozowni i garaży książęcych. Musimy omówić warunki współpracy między podmiotami. Gmina Pszczyna, która kończy inwestycję, przekazuje Muzeum Zamkowemu obiekt w nieodpłatne użytkowanie. Staramy się jednak, żeby powstała tam Galeria Miejska. Wstępnie marszałek wyraził zainteresowanie pomysłem. Trwają prace związane z odbiorami. Ważne, żeby na tym etapie ustalić szczegółowe warunki współpracy - powiedział po spotkaniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA