pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 grudnia 2011
  • 12 grudnia 2011
  • wyświetleń: 9493

Trzy nowe duże place zabaw

Zakończyła się budowa trzech dużych placów zabaw, które powstały na terenie pszczyńskich szkół. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Każdy z placów zabaw zajmuje około 500 metrów kwadratowych powierzchni.

Realizacja rządowego programu pozwala skorzystać z dotacji. W ramach programu "Radosna szkoła" rząd może dofinansować zakup urządzeń szkolnego placu zabaw - do kwoty 63850 zł (na mały plac zabaw) lub do kwoty 115450 zł (na duży plac zabaw).

Radosna szkoła: plac zabaw przy SP nr 2 - 12.12.2011


W Pszczynie zakończono budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3. Głównym celem projektu jest ułatwienie 6-latkom rozpoczęcia nauki w szkole oraz umożliwienie dostępu do nowoczesnych pomocy edukacyjnych. Urządzenia zabawowe i zastosowana nawierzchnia w postaci płyt gumowych spełniają najwyższe wymogi unijne w zakresie bezpieczeństwa tego typu obiektów.

Tak nowoczesne place zabaw powstaną w kolejnych latach w Czarkowie, Ćwiklicach i Łące. Mali użytkownicy z pewnością spędzą niejedną godzinę na beztroskiej zabawie na placach, ponieważ "Radosna szkoła" do czegoś zobowiązuje.

Przy okazji budowy nowych obiektów, przypominamy naszą sondę o placach zabaw w Pszczynie:

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA