pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 8 grudnia 2011
  • 15 grudnia 2011
  • wyświetleń: 20969

"Zielona fala" na DK-1

W nocy z 13 na 14 grudnia w Pszczynie na odcinku DK-1 pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Bieruńską a skrzyżowaniem z ulicą Bielską została wprowadzona tzw. "zielona fala", czyli koordynacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, która ma ułatwić przejazd przez nasze miasto.

Na DK-1 został potrącony pies
W godzinach szczytu na Drodze Krajowej nr 1 w Pszczynie tworzą się gigantyczne korki. Wprowadzenie "zielonej fali" ma to zmienić.


- Każdego dnia DK nr 1 przejeżdża około 40 tys. samochodów. Trudna jest sytuacja kierowców, którzy mają do pokonania dwupasmówkę. Założyłem w swoim programie, że będę się starał usprawnić przejazd wzdłuż DK 1, dlatego na początku roku zwróciłem się z propozycją wspólnego projektu czego efektem było podpisanie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i uruchomienie "zielonej fali". Prace nad usprawnieniem przejazdu związane są z odpowiednią synchronizacją świateł od ul. Bieruńskiej do ul. Bielskiej od 14 grudnia - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Przejazdowi przez nasze miasto i sygnalizacji świetlnej na trasie DK-1 poświęciliśmy w nieodległej przeszłości kilka materiałów filmowych. W dwóch sprawdzaliśmy czas przejazdu przez Pszczynę przez wszystkie skrzyżowania:
W ostatnim relacjonowaliśmy spotkanie w Urzędzie Miejskim w Pszczynie dotyczące wprowadzenia "zielonej fali":

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA