pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 listopada 2011
  • wyświetleń: 9928

Bomba w liceum - ćwiczenia

Po otrzymanej informacji o ładunku wybuchowym na terenie szkoły pełnej młodzieży ewakuowano łącznie prawie sześćset osób. W jednym z pomieszczeń piwnicznych miała znajdować się bomba.

Ewentualny wybuch mógł stanowić bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających na co dzień w budynku. Policjanci w piwnicy znaleźli paczkę. W środku był jedynie pozostawiony transformator sieciowy. Paczka, na szczęście, okazała się atrapą. To był fałszywy alarm.Brzmi groźnie, ale to na szczęście tylko krótki opis scenariusza piątkowych działań zainicjowanych przez pszczyńską policję i straż pożarną. W ćwiczeniach praktycznych, które zorganizowano przy ul. 3-go Maja, razem ze strażakami, ratownikami medycznymi i innymi służbami, uczestniczyli również policjanci z pszczyńskiej komendy. Zadaniem mundurowych było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w ewakuacji blisko 600 uczniów i pracowników liceum. Policjanci podejmowali także działania związane z pojmaniem i obezwładnieniem terrorysty oraz sprawdzeniem ujawnionej na miejscu zdarzenia atrapy materiałów wybuchowych.

Bomba w szkole - ćwiczenia w Liceum im. Bolesława Chrobrego - 18.11.2011 · fot.


Celem ćwiczeń było między innymi sprawdzenie mobilności i procedur współdziałania pomiędzy wszystkimi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA