pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 22 września 2011
  • wyświetleń: 1312

Sprzątanie świata w Krzyżowicach

16 września wszystkie dzieci i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krzyżowicach przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata.

Każda ekipa sprzątająca miała wyznaczony teren, o który trzeba było zadbać. Przedszkolaki i ich wychowawczynie sprzątały teren szkoły, klasa I wraz ze swoim wychowawcą sprzątała obejście szkoły oraz teren wokół remizy strażackiej, zaś uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami całą ulicę Szkolną.

Starsze klasy były odpowiedzialne za tereny położone dalej. Tak więc klasa IV wraz z opiekunem sprzątała boisko LKS -u, klasa V z wychowawcą porządkowała ulicę Kościuszki, parkingi wokół kościoła oraz ulicę Zwycięstwa, z kolei uczniowie klasy VI z wychowawcą sprzątały całą ulicę Ligonia.

Wszystkie zebrane śmieci i odpady zostały posegregowane: osobno szkło, osobno metal i plastik i w oddzielnych workach zebrano pozostałe odpady. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do tej akcji, która ma na celu uświadomienie ludziom, jak ważna jest dbałość o swoje najbliższe otoczenie.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.