pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 22 września 2011
  • wyświetleń: 3012

Jubileusz pszczyńśkiej biblioteki

W minioną sobotę Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie obchodziła jubileusz 65-lecia. Z tej okazji w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli byli i obecni pracownicy placówki oraz zaproszeni goście. Życzenia i gratulacje pracownikom biblioteki złożył m.in. burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

mpbp biblioteka jubileusz
fot.


Podczas uroczystości wręczone zostały również honorowe odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej". Wyróżnienie otrzymały: Małgorzata Górniak, Jadwiga Ledwoń oraz Renata Misiura.

Małgorzata Górniak pracuje w M-PBP w Pszczynie od ponad 25 lat. Jest kierownikiem Filii nr 3 w Pszczynie. Na szczególne uznanie zasługuje jej wieloletnia współpraca z Domem Pomocy Społecznej Sióstr Boromeuszek w Pszczynie. Za udział w konkursie pt. "Pomyszkuj w bibliotece" organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego otrzymała wyróżnienie. Współpracuje również z ochronką parafialną, prowadzi zajęcia czytelnicze w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Jadwiga Ledwoń pracuje w M-PBP w Pszczynie od ponad 20 lat. Jest kierownikiem Filii nr 5 Stara Wieś. Stosuje różnorodne formy pracy w swojej działalności: spotkania z ciekawymi ludźmi, biesiady czytelnicze, konkursy dla dzieci. Szczególnie wyróżnia się w propagowaniu kultury ludowej poprzez spotkania z gawędą w gwarze śląskiej.

Renata Misiura pracuje w M-PBP w Pszczynie od ponad 25 lat. W Bibliotece jest Liderem kampanii czytania dzieciom, wdrażania programów edukacyjnych z ramienia Fundacji ABCXXI. Za swoją pracę została wyróżniona w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" za rok szkolny 2009/2010. Uhonorowana została również przez pszczyńskie środowisko "Złotą Jedynką" za szczególne wspieranie działalności Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.