pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 18 września 2011
  • wyświetleń: 4322

Uczniowie z Krzyżowic nagrodzeni

W kwietniu gmina Pawłowice włączyła się w ogólnopolską kampanię "Zachowaj trzeźwy umysł", której organizatorem jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Warszawy. W ramach kampanii uczniowie szkół brali udział w licznych konkursach plastycznych, literackich, fotograficznych, rozgrywkach sportowych, piknikach oraz happeningach.

uczniowie, krzyżowice
Od lewej: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzyżowicach Andrzej Zonenberg, Sebastian Sobczyk, Wiktoria Krawczyk, Martyna Szewczyk, Jan Kowalczyk, Paweł Sadowski, wójt Damian Galusek. · fot.


Każda ze szkół biorących udział w kampanii otrzymała liczne wydawnictwa, broszury, ulotki i plakaty adresowane do dzieci, rodziców, nauczycieli sprzedawców napojów alkoholowych oraz kierowców.

W kampanię z dużym zaangażowaniem włączyli się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzyżowicach, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie i profilaktyce uzależnień. Swoje prace w ramach konkursu przesłało 40 uczniów, spośród których nagrodzono 5 osób: Jana Kowalczyka, Wiktorię Krawczyk, Sebastiana Sobczyka, Pawła Sadowskiego oraz Martynę Szewczyk. Nagrody laureatom, podczas spotkania w Urzędzie Gminy, wręczył wójt Damian Galusek.

Jednym z najważniejszych celów akcji jest promowanie zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych zachowań społecznych jako alternatywy wielu zagrożeń, a w szczególności picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

43-254 Krzyżowice
ul. Szkolna 7

tel. 32 4723715
fax 32 4723715

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.