pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 31 grudnia 2007
  • wyświetleń: 24799

Pogorzelcy mogą wracać do mieszkań

Większość lokatorów z kamienicy w Pszczynie, w której w pod koniec roku wybuchł pożar, może wracać już do swoich mieszkań. Lokale zastępcze trzeba było zapewnić jedynie dwóm rodzinom, których mieszkania zniszczył ogień.

Pogorzelcy mogą wracać do mieszkań
fot. mati123


Przypomnijmy, czterdzieści osób ewakuowano w nocy z soboty na niedzielę, gdy 30 grudnia 2007 roku po 2.00 w jednej z pszczynskich kamienic wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło na ulicy Sokoła, w sąsiedztwie dworca kolejowego.

Do szpitala zostało przewiezionych 10 osób, wśród nich dwójka dzieci. Jak poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, u części z nich podejrzewa się zatrucie tlenkiem węgla, jedna osoba jest poparzona.

Do tej chwili nie udało się ustalić co mogło być przyczyną nocnego pożaru, wiadomo, że ogień wybuchł na pierwszym piętrze budynku. Trwa ocena stanu instalacji po wypadku.

Osoby ewakuowane spędzą najbliższe dni u bliskich, pozostałym pobyt w hotelu zapewniły władze miasta. Część z nich będzie mogła wrócić do swoich domów z początkiem tygodnia.

new / pless.pl

Pogorzelcy mogą wracać do mieszkań · fot.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA