pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 grudnia 2007
  • wyświetleń: 16773

Śródziemnomorskie smaki w Bugsy

Kiedy za oknem już ciemno, na zegarze po 21.00, często na próżno szukać lokalu, gdzie można zjeść jakiś posiłek. My jednak zdecydowaliśmy się czegoś w Pszczynie poszukać. I udało się, wylądowaliśmy w Bugsy.

Śródziemnomorskie smaki w Bugsy
Nie tylko kuchnią człowiek żyje. Bugsy często jest także gospodarzem pszczyńskich koncertów.
fot. bugsy.pless.pl


Bugsy to lokal, na który trafiliśmy na ulicy Łokietka w Pszczynie, w sąsiedztwie bloków osiedla Piastów. Leży w ciągu niskich budynków usytuowanych na niewielkim wzniesieniu przy drodze. Samochód można pozostawić pod samym lokalem, naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy znajduje się rząd bezpłatnych miejsc postojowych.

Lokal nie jest typową restauracją, to klub muzyczny. Widać to już po wejściu; uwaga, na początek czeka nas przeprawa przez dwoje drzwi, co ze względu na kierunek ich otwierania nie musi być łatwe, zwłaszcza, kiedy próbuje się przez nie przedostać więcej niż jedna osoba.

Bugsy Jazz Club składa się z dwóch części. W jednej mamy zaokrąglone loże, w drugiej przy stolikach możemy usiąść na krzesłach. My zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant. Niestety, nie zauważyliśmy oznaczenia miejsc dla osób palących lub nie i tutaj byliśmy w dalszej części skazani na dym.

Menu to przede wszystkim kuchnia śródziemnomorska, ze wskazaniem na dania włoskie. Znajdziemy tutaj przede wszystkim potrawy oparte na makaronie: spaghetti czy lasagne, możemy spróbować pizzy, z tego co udało nam się podejrzeć, robionej na tradycyjnym cienkim cieście. Warto odnotować, że lokal oferuje także mule, wiąże się to jednak z wcześniejszym (nawet kilkudniowym) zamówieniem.

My wybraliśmy jednak nie tylko kuchnię rodem z Italii, ale postanowiliśmy także sprawdzić jak smakują i są podane inne dania. Choć zaznaczamy, że i te włoskie nazwy budziły ciekawość oraz apetyt. W rezultacie zamówiliśmy na początek bruchette con tre fromagge (7 zł) i bruchette (6 zł), a na danie główne polędwiczkę wieprzową z grilla (25 zł) oraz Calzone (16 zł).

Pierwsze to grzanki z trzema rodzajami sera, drugie - z pomidorami posiekanymi w kostkę. Calzone to jedna z typowych włoskich potraw, często opisywana jako zwinięta pizza z farszem. Trzeba przyznać, że nasze zamówienia okazały się trafione i dobre. W daniach czuć każdy składnik, a porcje są wystarczająco duże, by posilić.

Pisząc o Bugsy, nie można pominąć klimatu lokalu. Jak już wspominaliśmy, choć serwuje on pełne dania i oferuje bogate menu, to nie jest restauracją. Być może właśnie dlatego, że istnieje tu specyficzna atmosfera, można zauważyć, że przy stolikach czasem toczy się osobne życie, ktoś gra w karty czy w kości. To miłe zaskoczenie, że lokal przyciąga w takim razie nie tylko na posiłek.

Podsumowanie wychodzi na korzyść klubu. Bugsy oferuje znacznie więcej niż zwykły pub z dobrze dobraną muzyką. Mamy tu do wyboru rzadko spotykane w regionie dania, typu mule, a i ceny nie należą do wysokich.

pless.pl

-------------------------------

Bugsy Jazz Club
ul. Łokietka 2
43-200 Pszczyna
Tel: 032 210-57-99
www.bugsy.pless.pl target=_blank class=dodaj>www.bugsy.pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA