pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 9 listopada 2007
  • wyświetleń: 21923

Kuchnia gruzińska w Muzycznej

Po świątecznym czwartku (1 listopada) powróciliśmy do poznawania pszczyńskich lokali. Naszą uwagę zwróciła rzadka na pszczyńskim rynku kuchnia gruzińska. Taką serwuje swoim klientom Muzyczna Galeria.

Kuchnia gruzińska w Muzycznej
fot. Muzyczna Galeria


Muzyczna Galeria nie jest restauracją, jednak ze względu na proponowaną ciekawostkę kulinarną w Pszczynie, zdecydowaliśmy się zobaczyć jak wygląda lokal i jak smakują serwowane potrawy.

Muzyczna Galeria znajduje się na rynku, tuż przy ulicy Wojska Polskiego (naprzeciwko zamku). Samochód można pozostawić na strzeżonym parkingu przy tej drodze lub w innej części centrum miasta, np. na Placu Targowym, co jednak wiąże się z dłuższym spacerem w kierunku lokalu.

Od razu zaznaczamy, że lokal jest klubem muzycznym. Wygląd i klimat znacznie odbiegają od atmosfery restauracji i również my oceniając lokal wzięliśmy to pod uwagę. W Galerii dominuje muzyka klubowa i rock, nie jest to jednak rażące, a dość często proponowane piosenki sa łagodne i nie drążnią podczas posiłku. Nieco przeszkadzać może tłok, który tu panuje, ale uznaliśmy, że to uroki klubu.

Muzyczna Galeria przypomina wystrojem piwnicę, począwszy od ceglanych ścian, kończąc na łukach pod sufitem. Meble są drewniane i większość ław nie jest zbyt wygodnych do siedzenia, wyjątkiem mogą być zaokrąglone loże. Na ścianach znaleźliśmy także pszczyński akcent - grafiki podświetlane od tyłu, co prezentuje się dość efektownie.

muzyczna_galeria_nawidelcu


W menu znajdują się przede wszystkim - ze względu na charakter lokalu - napoje. Niemało jednak jest także dań i przekąsek dla głodniejszych. Większość nazw brzmi dość apetycznie, a ceny zamykają się od kilku do kilkunastu złotych.

My zdecydowaliśmy się wybrać kuchnię gruzińską. Popularną bardzo w innych miastach, przykładowo w Krakowie na starówce lokali z tą gastronomią znajdziemy cztery, w Pszczynie dotychczas odkryliśmy tylko w Muzycznej Galerii. Zamówiliśmy lawasz z mięsem wieprzowym (15,50 zł), lawasz z kurczakiem (13,50 zł), a jako przystawkę kiełbaski zapiekane w cieście (6 zł), jako napój piwo (4,50 zł).

Niestety, to co dla nas było prostym zamówieniem okazało się niemałym wyzwaniem dla obsługi. Kelnerka nie spisała wyboru w żadnym notesie, po czym jeszcze ponownie przyszła zapytać co dokładnie zamówiliśmy przed chwilą. Nie szkodzi, każdemu może się zdarzyć zapomnieć, ...jednak już chwilę później podano nam inne dania niż zamawialiśmy! Na szczęście pomyłka dotyczyła wyłacznie wzajemnego podmienienia dwóm osobom potraw.

Niestety zamawiając przystawkę i pełne danie musimy się w Muzycznej Galerii liczyć z tym, że zostaną one przyniesione równocześnie. To z kolei sprawia, że przynajmniej jedna z potraw podczas konsumpcji będzie już chłodna.

Samo przygotowanie lawaszu oceniamy wysoko i nie można mieć większych uwag. Z pewnością danie jest smacznym uzupełnieniem wieczoru spędzonego ze znajomymi w klubie przy piwie lub winie. Podobnie przystawka, która jest doskonałą przekąską na tego typu okazję.

Podsumowując, Muzyczna Galeria to oferta bardzo ciekawa i kusząca ze względu na różnorodność kuchni. Nie można jej, co wyżej opisaliśmy, brać za restaurację, acz i tutaj można smacznie zjeść.

pless.pl

------------------------------------------

Muzyczna Galeria
Rynek 21
43-200 Pszczyna
Tel. (032) 449 02 19
www.muzycznagaleria.pl target=_blank class=dodaj>www.muzycznagaleria.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA