pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 5 października 2007
  • wyświetleń: 18484

''Pustelnik'' podaje ''Ucho słonia''

Podróżowaliśmy bliżej i dalej, by posmakować kuchni i sprawdzić atmosferę restauracji naszego powiatu. Tym razem wybraliśmy się na obrzeża gminy Pszczyna i trafiliśmy do Wisły Małej. Tam czekał na nas "Pustelnik".

''Pustelnik'' podaje ''Ucho słonia''
fot.
Pierwszą wskazówkę o tym jak dojechać do "Pustelnika" otrzymujemy już w Pszczynie. Duża reklama przy skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej i Zdrojowej informuje nas w jakim kierunku jechać i ile czeka nas drogi. Kolejny znak się już przed zjazdem do lokalu i całej sąsiadującej turystycznej infrastruktury wokół.

Na miejscu ogromne wrażenie robi wielkość całego kompleksu. Wjeżdżając przez główną bramę czeka nas jeszcze kilkadziesiąt metrów, bo drewniane obiekty położone są z dala od drogi. Tych nie jest mało, właściwie można odnieść wrażenie, że oto wjechało się w centrum klimatycznego skansenu z karczmą.

Restuaracja i hotel dysponują własnym dużym parkingiem przed samym wejściem, stąd nie mieliśmy jakichkolwiek problemów z pozostawieniem samochodu w bezpiecznym miejscu.
pustelnik1

fot. www.pustelnik.com.pl

To czemu znów udało się wywołać na nas kolejne wrażenie była wielkość sali restauracyjnej, która mimo ogromnej kubatury, dzięki pomysłowemu wystrojowi i ułożeniu stolików po chwili staje się miejscem przytulnym. Niestety w późniejszych godzinach w samym lokalu zrobiło się chłodno.

Wchodząc do sali restauracyjnej mamy do wybory trzy różne miejsca, w których możemy kosztować zamówionego obiadu. Są to bogato i elegancko przystrojone stoł w centrum pomieszczenia, dalej drewniane karczmiane ławy i na końcu miękkie kanapy oraz fotele, acz przy tych ostatnich ze względu na małe stoliki smakowanie obiadu niekoniecznie jest wskazane.

pustelnik2

fot. www.pustelnik.com.pl

Menu "Pustelnika" (w języku polskim, angielskim i niemieckim) na początku przedstawia nam specjały szefa kuchni, a następnie przedstawia pozostałe dania. W karcie znajdziemy wiele propozycji: przystawki (w cenach od 10 do 25 zł), zupy (od 5 do 14 zł), bardzo wiele dań głównych (do 39 zł), a nawet potrawy chińskie (od 16 do 23 zł). Są pierogi nadziewane, kasza gryczana z kapustą kiszoną i skwarkami, kaczka z jabłkami i żurawiną - dla każdego coś się znajdzie.

My zdecydowaliśmy się na coś jednak zupełnie innego, na "Ucho słonia" (32 zł)! Tak egzotyczna nazwa to nic innego jak wieprzowina z wylanym dookoła jajecznym białkiem i pomidorami; do tego mocno przyprawiona. Zamawiając to danie otrzymujemy również ziemniaki i zestaw surówek. Trzeba zauważyć, że wszystko smakuje wybornie.

Do naszego zamówienia dołączyły także placek po węgiersku z gulaszem (25 zł) i danie z wątróbką, ziemniakami, zestawem surówek (19 zł). Zamawiając to pierwsze możemy liczyć na naprawdę dużą porcję (450 g). Warto dodać, że "Pustelnik" oferuje wspaniałe surówki, którymi jednogłośnie byliśmy zachwyceni.

Obsługa w restauracji jest miła, choć czasami jej ... brak i długo należy jej szukać wzrokiem. Być może ze względu na to, iż lokal przypomina karczmę, obyło się bez oficjalności i narzuconego restauracjom sztywnego savoir-vivre'u (na przykład jak podawać danie i zbierać talerze), ale pomimo to ogólna ocena pozostaje wysoka.

Łazienki w "Pustelniku" są bardzo bogato i nowocześnie wyposażone. Widać, że nie jest to jednoroczna prowizorka, ale eleganckie wykończenie na kilka lat. Tutaj jednak restauracja zaskoczyła nas też negatywnie. W toalecie brak jednorazowych ręczników czy nawet suszarki, jest za to... zwykły ręcznik.

Podsumowując, Restauracja "Pustelnik" to ciekawa oferta dla wszystkich. Każdy znajdzie swój suto zastawiany stół, karczmianą ławę czy kanapę. To miłe miejsce, by oderwać się od zgiełku miast i wypocząć gdzieś z dala od hałasu (notabene w lokalu włączone jest radio, co nie do końca odpowiada panującemu tam klimatowi). Menu jest ciekawe, a dania smaczne, również duża rozpiętość cen sprawia, że "dla każdego coś miłego".

pless.pl

--------------------------------

Restauracja "Pustelnik"
ul. Pawia 10
43-243 Wisła Mała
tel: 032 448-38-45
www.pustelnik.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA